צילום משפחתי – 3 יעדים בישראל שכדאי להכיר

שקיעה

אם מתחשק לכם לצאת ולתור את הטבע יחד עם הילדים, מדינתנו היפה תציע לכם שפע עצום של פארקים ושמורות טבע, מעיינות ונחלים, אתרים היסטוריים ומסלולי נוף.

אך אם אתם מעוניינים באתרים חבויים ונסתרים שרבים טרם הכירו, ליהנות מהנוף הפראי ולהצטלם על הרקע, בוודאי תשמחו להכיר את שלושת היעדים שבחרנו להתמקד בהם בצפון, המרכז והדרום:

 

יער מבוא חמה

דרום רמת הגולן הוא אזור הררי גדוש בתצפיות נוף על הכנרת. אך מבין כל המקומות היפים, ניתן להצביע על מבוא חמה כאתר היפה מכולם. יער מבוא חמה מציע מסלול טיול קצר ונוח לילדים בכל הגילאים, עטוף בירוק ומזמין לפיקניקים.

המסלול עצמו אורך כ-15 דקות ובסופם מחכה לכם בריכת שכשכוך מקסימה בשם עין תאופיק. המעיין כולל שוקת לשתיית הסוסים מהאזור ובחלקו השני בריכת אבן שנבנתה לזכר חבר הקיבוץ. המים בעומק של מטר אחד והם צלולים ונקיים כל השנה. הבריכה משקיפה אל נוף מרהיב ופתוח לעמק הירדן וכל הכנרת.

להגעה יש להמשיך מזרחה בצומת צמח (נוסעים ישר לבאים מרכס פוריה) ובצומת מעגן (הצומת הבאה) להמשיך ישר לכיוון חמת גדר (כביש 98). יש להמשיך עם הכביש בעליות התלולות מעלה עם השילוט אל מבוא חמה ושביל הגולן.

 

מגדל צדק ומבצר אנטיפטרוס

דרך יפה וקסומה שבה צעדו אלפי לוחמים, מהווה את הנקודה הירוקה והשקטה ביותר במקורות הירדן ואת החיבור אל שמורת תל אפק הפופולרית. המסלול מתאים מאוד לקטנטנים וניתן לטייל בו עד "קו המיצוי" שלהם.

המבצר הוא הנקודה הראשונה במסלול למגיעים דרך הכניסה הדרומית לראש העין (כביש 444). יש להגיע לרחוב יהודה הלוי ולקחת את העלייה אל דרך העפר עד לאנדרטת הנופלים. דרך העפר תוביל אל המבנה שיהיה בולט לעין וניתן לחנות קרוב אליו.

המבצר המרשים מתנשא לגובה 140 מטרים וצופה אל מעבר אפק, שהיווה את נקודת התנועה הרגלית בין צפון הארץ לדרום הארץ.

 

נחל גרר

הדרום היפה והמסקרן מציע נקודות פסטורליות במיוחד, כאשר נחל גרר הפך בשנים האחרונות ליעד אהוב במיוחד על משפחות, בעיקר הודות לפריחת הכלניות המרשימה במהלך "דרום אדום". נחל גרר הוא למעשה יובל ששייך לנחל הבשור ועל פי המסורת, נחפר על ידי אברהם ויצחק אבותינו כדי להשקות את הצאן שלהם.

הנחל שופע מגוון עצים ומתייבש לחלוטין בחודשי הקיץ. יש להתקדם עם סימון השבילים האדום ולהמשיך עם השביל הכחול עד לבאר אנטיליה, שתפקדה בעברה כמערכת מתוחכמת לשאיבת מים. מכאן יש להמשיך עם השביל הירוק לטחנת הקמח וממנה בחזרה, דרך חורבות מדור ועד החניון.

 

אפשרויות לכל סוגי המשפחות

ברחבי ישראל תוכלו למצוא אתרים רבים ומיוחדים לטייל בהם עם הילדים, שיאפשרו לכם לקחת פסק זמן מהשגרה היומית ולבלות זמן איכות מיוחד.

לכאורה מדובר בסיטואציה שגרתית אך במקרים בהם הסטטוס המשפחתי פחות רשמי לעיתים ישנה בעיה, לשם כך ישנו הסדר הורות משותפת אשר נועד לעשות סדר בכל הקשור לגידול ילדים כדלקמן. גם במקרים אילו כדי שטיול משפחתי בטבע לא יוחרג במסגרת הזכויות הבסיסיות של כל הורה בישראל.

 

מצלמה

תוכן עניינים
רוצה שג'וש יתעד לך את הרגע?
עדשה
האם חשוב לצלם את הצעת הנישואין שלכם

אין הרבה רגעים שיכולים להיות מרגשים בחיים כמו הרגע שבו אתם בוחרים להתחתן. בדרך כלל אחד מבני הזוג מציע נישואין לשני, ובשנים האחרונות אנחנו רואים שהצעת הנישואין הפכה להיות הפקה

Read More »
מעקה ראשית
איך לצלם מעקות זכוכית בצורה הנכונה?

צילום של מעקה זכוכית עלול להיות משימה מתעתעת, בגלל ההשתקפות של האור והקושי בתיעוד מדויק של קווי המתאר הקיימים. עם זאת, הקפדה על מספר כללי מפתח יכולה לסייע בצילום כזה

Read More »
רחבת ריקודים
צ'ק ליסט ליום הולדת בחדר בריחה

הילד חוגג יום הולדת והחלטתם להפתיע אותו במסיבת יום הולדת בחדר בריחה. אמנם, החדר עצמו כבר קיים, אך האם יש מקום לנגיעה אישית באירוע? ובכלל, מה צריך לארגן לקראת מסיבה

Read More »
סאונד ראשית
איך לבחור תאורן מקצועי לאירוע

אם אתם צריכים תאורן מקצועי לאירוע שאתם מתכננים, אתם כנראה יודעים עד כמה חשוב לבחור נכון ציוד תאורה לאירועים. ועוד יותר חשוב מזה, חשוב לבחור את איש הסאונד ואיש התאורה

Read More »
רוצה שג'וש יתעד לך את הרגע?