צילום משפחתי – 3 יעדים בישראל שכדאי להכיר

אם מתחשק לכם לצאת ולתור את הטבע יחד עם הילדים, מדינתנו היפה תציע לכם שפע עצום של פארקים ושמורות טבע, מעיינות ונחלים, אתרים היסטוריים ומסלולי נוף.

אך אם אתם מעוניינים באתרים חבויים ונסתרים שרבים טרם הכירו, ליהנות מהנוף הפראי ולהצטלם על הרקע, בוודאי תשמחו להכיר את שלושת היעדים שבחרנו להתמקד בהם בצפון, המרכז והדרום:

 

יער מבוא חמה

דרום רמת הגולן הוא אזור הררי גדוש בתצפיות נוף על הכנרת. אך מבין כל המקומות היפים, ניתן להצביע על מבוא חמה כאתר היפה מכולם. יער מבוא חמה מציע מסלול טיול קצר ונוח לילדים בכל הגילאים, עטוף בירוק ומזמין לפיקניקים.

המסלול עצמו אורך כ-15 דקות ובסופם מחכה לכם בריכת שכשכוך מקסימה בשם עין תאופיק. המעיין כולל שוקת לשתיית הסוסים מהאזור ובחלקו השני בריכת אבן שנבנתה לזכר חבר הקיבוץ. המים בעומק של מטר אחד והם צלולים ונקיים כל השנה. הבריכה משקיפה אל נוף מרהיב ופתוח לעמק הירדן וכל הכנרת.

להגעה יש להמשיך מזרחה בצומת צמח (נוסעים ישר לבאים מרכס פוריה) ובצומת מעגן (הצומת הבאה) להמשיך ישר לכיוון חמת גדר (כביש 98). יש להמשיך עם הכביש בעליות התלולות מעלה עם השילוט אל מבוא חמה ושביל הגולן.

 

מגדל צדק ומבצר אנטיפטרוס

דרך יפה וקסומה שבה צעדו אלפי לוחמים, מהווה את הנקודה הירוקה והשקטה ביותר במקורות הירדן ואת החיבור אל שמורת תל אפק הפופולרית. המסלול מתאים מאוד לקטנטנים וניתן לטייל בו עד "קו המיצוי" שלהם.

המבצר הוא הנקודה הראשונה במסלול למגיעים דרך הכניסה הדרומית לראש העין (כביש 444). יש להגיע לרחוב יהודה הלוי ולקחת את העלייה אל דרך העפר עד לאנדרטת הנופלים. דרך העפר תוביל אל המבנה שיהיה בולט לעין וניתן לחנות קרוב אליו.

המבצר המרשים מתנשא לגובה 140 מטרים וצופה אל מעבר אפק, שהיווה את נקודת התנועה הרגלית בין צפון הארץ לדרום הארץ.

 

נחל גרר

הדרום היפה והמסקרן מציע נקודות פסטורליות במיוחד, כאשר נחל גרר הפך בשנים האחרונות ליעד אהוב במיוחד על משפחות, בעיקר הודות לפריחת הכלניות המרשימה במהלך "דרום אדום". נחל גרר הוא למעשה יובל ששייך לנחל הבשור ועל פי המסורת, נחפר על ידי אברהם ויצחק אבותינו כדי להשקות את הצאן שלהם.

הנחל שופע מגוון עצים ומתייבש לחלוטין בחודשי הקיץ. יש להתקדם עם סימון השבילים האדום ולהמשיך עם השביל הכחול עד לבאר אנטיליה, שתפקדה בעברה כמערכת מתוחכמת לשאיבת מים. מכאן יש להמשיך עם השביל הירוק לטחנת הקמח וממנה בחזרה, דרך חורבות מדור ועד החניון.

 

אפשרויות לכל סוגי המשפחות

ברחבי ישראל תוכלו למצוא אתרים רבים ומיוחדים לטייל בהם עם הילדים, שיאפשרו לכם לקחת פסק זמן מהשגרה היומית ולבלות זמן איכות מיוחד.

לכאורה מדובר בסיטואציה שגרתית אך במקרים בהם הסטטוס המשפחתי פחות רשמי לעיתים ישנה בעיה, לשם כך ישנו הסדר הורות משותפת אשר נועד לעשות סדר בכל הקשור לגידול ילדים כדלקמן. גם במקרים אילו כדי שטיול משפחתי בטבע לא יוחרג במסגרת הזכויות הבסיסיות של כל הורה בישראל.

 

מצלמה

אולי יעניין אותך גם

מצלמה מונחת על שולחן
הכל על צילום
לימודי תקשורת צילומית

אי שם במאה ה- 19 השתנה העולם כאשר הומצאה המצלמה. היכולת לתעד דברים באופן וודאי ולא רק בדרך סובייקטיבית היוותה פריצת דרך של ממש. מאז

קרא עוד »
מסיבה
הכל על צילום
צילום אירוע חוץ מרובה אנשים

חשבתם פעם כיצד מצלמים אירוע הפגנה מרובה אנשים מלמעלה? טקס המוני או אפילו חתונות? עושים זאת ע"י שימוש בבמות הרמה לצלמי סטילס או וידיאו המעוניינים

קרא עוד »
סוגים שונים של פרחים
הכל על צילום
זוויות מחמיאות לצילום פרחים

כוחן של הרשתות החברתיות, אשר נכנסו לחיינו בעשור האחרון, צובר תאוצה מדי שנה. בין שלל התכנים אותם מעלים אנשים לרשת, בהם בעלי חיים ונקודות נוף,

קרא עוד »