זוויות צילום טובות לסדנת שוקולד

סדנאות שוקולד הן דבר שמצטלם נהדר, כך שלמי שמחפש תמונות יפות ומעניינות, זאת יכולה להיות אופציה מעולה לאטרקציה. יש טכניקות שונות לצילום של שוקולד, אותן כדאי ללמוד לפני השתתפות בכזו, ונספר עליהן כאן בהמשך.

 

מה זה סדנת שוקולד?

מדובר בסדנה שמודרכת על ידי שוקולטייר מקצועי בה תלמדו איך להכין שלל סוגי שוקולד טעימים ומיוחדים. סדנאות כאלו יכולות להגיע עד הבית, ומהוות אפשרות מעולה לאטרקציה עבור מסיבת יומולדת, מסיבת רווקות, אירוע גיבוש משרדי ועוד. סדנאות מסוג זה צברו תאוצה בשנים האחרונות, והפכו לפופולריות במיוחד, כך שיש חברות רבות שמציעות אותן. לפרטים נוספים – http://chocolate-adi.co.il.

 

איך לצלם שוקולד?

פעם ניסיתם לצלם שוקולד? אם התשובה היא כן, אתם בוודאי יודעים שזה יכול להיות דבר לא קל. ניתן כאן טכניקות שונות לצילום תמונות מהפנטות של המאכל הטעים הזה.

 

בחרו רקע ואביזרים מתאימים

אביזרי הרקע של הצילום שלכם משתנים בהתאם לסגנון אליו אתם מכוונים. אם אתם רוצים תמונות של, לדוגמה בונבון שוקולד בודד, או קוביות שוקולד, אפשר לדבוק ברקע פשוט ללא אביזרים כלל.

אך אם אתם רוצים לקחת תמונות של מוצרים שמקורם משוקולד כמו קאפקייקס או עוגות, ניתן להוסיף אביזרים שיעזרו לספר סיפור באמצעות התמונה. צבע וסוג השוקולד גם משנה, למשל שוקולד לבן לא יצטלם טוב על רקע לבן.

 

נקטו אמצעי זהירות

צריך לנהוג בשוקולד בזהירות, כדי לא להרוס את המרקם העדין שלו. בעת סשן הצילומים השתמשו בכפפות כאשר אתם נוגעים בו, כיוון שטביעת אצבע תהיה בולטת בתמונה, ואינה אסתטית כלל. שימו לב שכפפות כותנה הן נוחות לשימוש אך עלולות להשאיר פלומה דקה על השוקולד. לעומתן, כפפות לטקס עלולות להשאיר מעט אבק.

בצילומי אוכל, נהוג לנסות מגוון זוויות שונות כדי להשיג את הקומפוזיציה הרצויה. אך המגע הרב בשוקולד עלול לחמם אותו ולרכך אותו. תמיד השאירו שוקולד ספייר עליו תנסו את הזוויות, והשאירו את השוקולד היפה ביותר עבור הצילום עצמו.

 

השתמשו בתאורה כדי להעצים את השוקולד

זווית התאורה הנכונה היא אחת מהאלמנטים המרכזיים בצילום שוקולד. התאורה צריכה תמיד להעצים את מושא הצילום באופן מחושב וחיובי. אור טבעי הוא תמיד האופציה הטובה ביותר, אם זה אפשרי. תאורת צד היא בחירה בטוחה וקלה בשביל סוגים רבים של צילומים.

בצילום של עוגת שוקולד, ניתן להשתמש בתאורה אחורית, אשר מדגישה את המרקם הטבעי את ציפוי העוגה. תאורה אחורית עלולה להיות בעייתית במידה והיא עוצמתית או קרובה מדי למושא הצילום. לכן חשוב לבדוק טוב את הזווית, ולוודא כי התמונה יוצאת טובה.

 

סיכום

צילום שוקולד הוא אכן דבר מאתגר, אך עם מעט תכנון ודאגה, תוכלו ליצור גלריית תמונות מעולה של המאכל האהוב הזה, והכי חשוב – תוכלו ליהנות מהשאריות!

 

מצלמה מקצועית

אולי יעניין אותך גם

מצלמה מונחת על שולחן
הכל על צילום
לימודי תקשורת צילומית

אי שם במאה ה- 19 השתנה העולם כאשר הומצאה המצלמה. היכולת לתעד דברים באופן וודאי ולא רק בדרך סובייקטיבית היוותה פריצת דרך של ממש. מאז

קרא עוד »
מסיבה
הכל על צילום
צילום אירוע חוץ מרובה אנשים

חשבתם פעם כיצד מצלמים אירוע הפגנה מרובה אנשים מלמעלה? טקס המוני או אפילו חתונות? עושים זאת ע"י שימוש בבמות הרמה לצלמי סטילס או וידיאו המעוניינים

קרא עוד »
סוגים שונים של פרחים
הכל על צילום
זוויות מחמיאות לצילום פרחים

כוחן של הרשתות החברתיות, אשר נכנסו לחיינו בעשור האחרון, צובר תאוצה מדי שנה. בין שלל התכנים אותם מעלים אנשים לרשת, בהם בעלי חיים ונקודות נוף,

קרא עוד »