זוויות מחמיאות לצילום פרחים

סוגים שונים של פרחים

כוחן של הרשתות החברתיות, אשר נכנסו לחיינו בעשור האחרון, צובר תאוצה מדי שנה. בין שלל התכנים אותם מעלים אנשים לרשת, בהם בעלי חיים ונקודות נוף, הפכו הפרחים לאתגר צילומי פופולרי בקרב רבים. במאמר זה, אפרוס טיפים אודות זוויות מחמיאות לצילום פרחים, אשר יוכלו להפוך את התמונה שלכם ממוצעת, למקצועית.

 

צילום פרחים – המדריך למתחיל

כשאר אנו מקבלים משלוח פרחים, או לחלופין, רוצים לפרסם זרי פרחים, עלינו לצלם את הפרח תוך הבאת יופיו של הפרח לידי ביטוי. ראשית, עלינו לשים דגש על המאפיין הבולט ביותר בצמח שאותו אנו רוצים לצלם. האם לצלם את חלקו או את כולו?

 

נקודה ראשונה – נקודת המיקוד

ככל שמבנה הפרח עצמו מרהיב, עלינו לצלם את הפרח מקרוב. לעומת זאת, אם ההשתאות מתחילה מגבעול הפרח, לדוגמה, ככל שצבעו ייחודי ומושך את העין, ראוי להכניסו לתמונה גם כן. כמו כן, חשוב להקפיד על מיקוד המצלמה על העצמים, לשם מניעת טשטוש התמונה.

 

לא פחות חשוב מהפרחים – סביבת התמונה

שנית, למרות שאנו מדברים על צילום פרחים, עלינו לשים לב גם לרקע התמונה. עלינו להקפיד ששום דבר אחר ברקע אינו יתפוס לנו את העין ויסיח את מבטנו.

טיפ חשוב: ככל שנתקרב לפרח, המיקוד יהיה עליו, ושאר העצמים ברקע יראו לנו מטושטשים יותר.

 

משנה את כל התמונה – התאורה

נקודה אחרונה, עליה יש לעמוד בכל סוג צילום, היא בחירת התאורה. מבזק קדמי או שמש, יניבו תוצאות שלא ישביעו את רצוננו. התאורה המחמיאה ביותר לפרחים היא תאורה רכה, אותה ניתן למצוא בעיקר בשעות הבוקר. תאורה זו תיצור אפקט, בו נראה את עלי הכותרת של הפרח בצורה מוארת, ואילו את שאר הפרח בצורה חשוכה. כדי להאיר את כולו ניתן להשתמש במבזק, או בשמו הנפוץ, פלאש. כמו כן, נקודה חשובה נוספת היא שלשם יצירת אפקט נוצץ, ניתן להשפריץ על הפרח מים.

 

בעיות

לעיתים, עולות בעיות הברקה מהשמש או המבזק. במצבים אלו, ניתן להיעזר בפוטושופ לעריכה לאחר צילום התמונה. כמו כן, כאשר אנו מצלמים את הפרח במלואו, ייתכן ולא כולו יהיה ממוקד. בכדי לתקן, עלינו ללחוץ על לחצן הזום, עד שנראה את כולו בחדות.

לעיתים עולה בעיה נוספת בעת הצילום, הקשורה לטשטוש הנגרמת מרוח. ניתן להשתמש במבזק העוצר את תנועת האוויר.

כיום, קיים במצלמה לחצן בצורת פרח, שמטרתו היא ליצור מיקוד. מצב נוסף אותו מאפשרות המצלמות השונות, הוא מצב סופר מאקרו, המאפשר להתקרב אף יותר, ולצלם חלקים מעלי הכותרת של מושא הצילום. לרוב, כאשר אנו רוצים לצלם תמונה ממוקדת, עלינו להתמקד באבקנים. לשם כך, ניתן להשתמש ב"חצי לחיצה" , הגורמת למיקוד ללא צילום בפועל.

 

סיכום

פרחים הם ללא ספק נושא צילום פופולרי. כאשר אנו מקבלים משלוח פרחים, או רוצים לפרסם זרי פרחים, עלינו לצלם את הפרח בצורה הטובה ביותר. על מנת להגיע לצילום משביע רצון, עלינו לוודא, כי המיקוד ממוקם במרכז. לאחר מכן, עלינו להשתמש ב"חצי לחיצה" ליצירת מיקוד. סבלנות, עוד לא לצלם. לבסוף, נוודא כיוונון אחרון, ונוכל לצלם את התמונה המושלמת.

 

פרחים מעוצבים

תוכן עניינים
רוצה שג'וש יתעד לך את הרגע?
מסיבה
צילום אירוע חוץ מרובה אנשים

חשבתם פעם כיצד מצלמים אירוע הפגנה מרובה אנשים מלמעלה? טקס המוני או אפילו חתונות? עושים זאת ע"י שימוש בבמות הרמה לצלמי סטילס או וידיאו המעוניינים לתת זווית מגובה יעיל ואטרקטיבי.

Read More »
מסכים
מצלמות אבטחה מומלצות לבית

לבנות בית במדינת ישראל זה לא עניין של מה בכך מבחינה כלכלית. לכן אפשר להבין מדוע כל מי שכבר בנה בית, רוצה לשמור ולהגן עליו כמה שרק אפשר. זה נשמע

Read More »
תמרור מצלמת מהירות
נתפסת במצלמת מהירות? מהם השלבים מכאן

רקע מצלמות המהירות הנייחות מעוררות חששות רבים וניתן לראות אותם פעמים רבות בצידי הכביש. המון נהגים מקבלים דוחות על מהירות מופרזת בשל קליטת המצלמות הללו. בשנתיים האחרונות חל שינוי גדול

Read More »
תמונות בבית הלבן
עיצוב הבית על ידי תמונות

מי מאיתנו לא אוהב מראה של בית מעוצב? בתקופה בה העיצוב האישי הפך למגמה ברורה בעולם העיצוב והאדריכלות, את מקומו של "המראה האוניברסלי" והסטנדרטי תפסו הטעם האישי והגוון המיוחד של

Read More »
סוגים שונים של פרחים
זוויות מחמיאות לצילום פרחים

כוחן של הרשתות החברתיות, אשר נכנסו לחיינו בעשור האחרון, צובר תאוצה מדי שנה. בין שלל התכנים אותם מעלים אנשים לרשת, בהם בעלי חיים ונקודות נוף, הפכו הפרחים לאתגר צילומי פופולרי

Read More »
בקבוק יין אדום מצולם
איך לצלם בקבוק יין לקטלוג באופן מושלם

תחום הצילום הפך בשנים האחרונות לאחד התחומים הנחשקים ביותר בארץ בפרט ובעולם בכלל. מדובר כאן על תחום יצירתי שמאפשר להגיע לאופקים שונים, וככל שהצילומים ייחודיים וספציפיים יותר – ככה הצלם

Read More »
רוצה שג'וש יתעד לך את הרגע?