5 טיפים מנצחים לצילום חנוכיות

עבורנו הצלמים, אין כמו חגים עם מנהגים אקזוטיים כדי להסתער על המצלמה, ללחוץ על הקליק ולהפיק תמונות השוות זהב.

לשמחתנו, אין צורך להפליג למזרח הרחוק או לדרום אמריקה כדי למצוא חגים שכאלו, שכן יש לנו מהם בשפע פה בארץ.

 

צילום בחנוכה

חג החנוכה המתקרב, מזמן הזדמנות נפלאה לצילום תרבותי ולצילומי אור וחושך נפלאים. נוכל לצלם צילומים שותפים, של מסיבות חנוכה למבוגרים ולילדים, וכן חנוכיות לאורך כל שמונת הימים. אנו נתמקד בצילום חנוכיות. זאת, מכיוון שצילום המסיבות לא שונה מצילום כל מסיבה.   מהם הדגשים הכי חשובים בצילום חנוכיות, שיעזרו לנו להעביר את מלוא עוצמת החג אל התמונה?

 

המיקום

בימי החנוכה, כל הארץ מלאה בחנוכיות. כמעט מכל חלון מבצבצים שמונת קנים, ומספר הנרות בהם מתרבה בהתאם לימי החג. עם זאת, תרבות החנוכיות משתנה ממקום למקום. לא הרי החנוכיות בתל אביב או בהרצליה כהרי החנוכיות בירושלים ובבני ברק.

לרוב, חנוכיות בריכוזים דתיים יאופיינו ביותר הדר קלאסי. חנוכיות כסף גבוהות, לתפארת עושיהן. מעבר לכך, בקהילות האשכנזים נהוג כי כל אחד מבני הבית מדליק חנוכייה בעצמו, בנוסף לחנוכייה המשפחתית. משכך, אם אתם מחפשים ריבוי חנוכיות ועיצובים מיוחדים, נמליץ על צילום בירושלים הבירה. האזורים המומלצים בעיר הם הרובע היהודי בעיר העתיקה ושכונת מאה שערים.

אופציה נוספת למיקום מיוחד במינו היא העיר חיפה. חיפה היא עיר יוצאת דופן מבחינת הרכב האוכלוסייה שבה וההרמוניה בה הם מנהלים את חייהם. על הכרמל ולמרגלותיו, חיים במשותף יהודים, נוצרים ומוסלמים. בעונת חגי החורף, העיר שוקקת חיים ונוצר בה שילוב ייחודי בין חנוכיות ואווירת חנוכה, לבין אווירת כריסמס. צלמים המתעניינים בשילוב תרבויות, עשויים למצוא בה עניין רב.

 

פלאש

הצילום בחנוכה אומנם מתנקז לשעות החשיכה, אך עשו כל שביכולתכם כדי להימנע משימוש בפלאש. הפלאש פוגע באיכות התמונה, משטח אותה ושורף את הצבעים שלה. אל תדאגו! כיום, מרבית המצלמות יודעות להתמודד גם עם אור קלוש כך שהפלאש גם לא נצרך.

 

השתמשו בחצובה

בצילום לילי, קשה מאוד לשמור על יציבות התמונה. החשיבות נובעת ממהירות התריס הנמוכה, המצריכה יציבות לאורך זמן. מה שאנו מתקשים לעשות – חצובה פשוטה וזולה תעשה בקלי קלות. הציבו את המצלמה על החצובה, כוונו אותה כפי רצונכם וצלמו כאוות נפשכם. באופן זה, תימנעו מתמונות מטושטשות ונעדרות חדות.

 

אור וצל

אם תרצו לצלם חנוכייה בודדות, תוכלו לשלב בתמונה משחקי אור וצל הנוצרים מאור הנרות והקיר שמאחורי החנוכייה. כבו כל תאורה נוספת בחלל מלבד לחנוכיות, ותהנו מההזדמנות שיוצרת לכם החנוכייה. ניתן ליצור כך צלליות מרהיבות שיפיקו תמונות מרהיבות.

 

לסיכום

צילום חנוכיות בחנוכה הוא בגדר חובה עבור המתעניינים בצילום. בחרו את המיקום הנכון בהתאם לציפיות שלכם מהתמונה, הימנעו מפלאש, השתמשו בחצובה ונצלו את אפקט האור והצל שהנרות יוצרים. חנוכה שמח!

צלם מקצועי

 

אולי יעניין אותך גם

צילום
צילום
איך מתכננים צילומי בת מצווה?

בת מצווה היא אבן דרך משמעותית בחייה של נערה צעירה, המסמלת את התבגרותה באמונה היהודית. זוהי חגיגה משמחת מלאה בטקסים משמעותיים, בני משפחה וחברים. לכידת

קרא עוד »
צילומי טבע
צילום
צילומי טבע בצפון הארץ

צפון ישראל מתהדר במספר עצום של נופים עוצרי נשימה, מערכות אקולוגיות מגוונות וחיות בר שובות לב, מה שהופך אותו לגן עדן לצלמי טבע. מהצמחייה השופעת

קרא עוד »