3 טיפים לצילום אירועים אינטימיים

לעומת נוף של הטבע, צילום של אנשים יכול להיות כמעט בשליטה מלאה של הצלם, מכיוון שהצלם יכול לכוון את המשתתפים לתמונה המושלמת שהוא רוצה לצלם עבורם, בשימוש עם אובייקטיבים הנמצאים סביב. אך איך באמת ניתן לצלם תמונות מהממות לאירועים קטנים ואינטימיים?

 

מה הם אירועים אינטימיים

אירועים אינטימיים הם אירועים קטנים שבדרך כלל הכמות מוזמנים נעה בין 50-100 איש. אירוע כזה מתקיים בדרך כלל במקומות כמו מסעדה, בית פרטי, בית כנסת וכו׳. אירועים קטנים הם בדרך כלל אירועים כמו מסיבות אירוסים, בר מצווה ובת מצווה מצומצמות, בריתות ועוד. האירוע עצמו יערך בערך עד כ-3 שעות.

 

הזמנת צלם לאירוע

ישנם אנשים, תלוי במאורע, שמנסים ״לחסוך״ ולא להביא צלם מקצועי לאירוע שלהם. בדיעבד, לרוב אנשים מתחרטים על כך. כיום המצלמות מהטלפון החכם שלכם נפלאים ליצור זיכרונות בשבילכם ולעלות לאינסטגרם. אך לטווח ארוך, תמונות מקצועיות נשמרות נפלא.

מי לא ירצה להראות לנכדים איך נראו אמא ואבא? אחד משלל רעיונות לבת מצווה מצומצמת למשל, חייבת לכלול צלם שיתעד את כל המעורה. אתם יודעים שאם אתם עושים בת מצווה מצומצמת או יום הולדת עם אבקת פיות, אתם לפחות חייבים לבת שלכם תמונות להשוויץ לכל החברות.

 

קרבה הוא שם המשחק

קרבה בין הצלם למצולם הוא שם המשחק. ככל שתיווצר אינטראקציה טובה יותר ביניכם, כך יוכלו לצאת תמונות יפות וטובות יותר. המצלמה היא כלי נהדר ליצור תקשורת גם בין אנשים שזה עתה הכירו. התפקיד של המצולם הוא להשתחרר ולהרגיש חופשי מול הצלם והתפקיד של הצלם לתת למצולם להרגיש הכי בנוח.

 

טיפול פסיכולוגי מצולם

כאשר אתם משכירים את שירותיו של הצלם, קחו בחשבון שהוא פסיכולוגית ינסה להבין מה אתם משדרים בשפת הגוף שלכם. לא כי יש לו תואר בפסיכולוגיה, אלא כי הוא צילם עוד הרבה אנשים לפניכם ומבין בשפת גוף. בשורה זו אמורה להרגיע אתכם, כי באופן טבעי הצלם יגרום לכם להרגיש הרבה יותר בנוחות כלפי עצמכם בעת הצילומים. גם אם מדובר באירוע מצומצם ובלי הרבה משתתפים. כששני הצדדים ישחררו וישדרו קלילות, כך גם התמונות יצאו לא פחות ממעולות.

 

קומפוזיציה מעניינות

צלם מנוסה ידע לשלב את הרקע מסביב למצולמים. אך קרה מספר פעמים שדווקא המצולמים נתנו רעיונות נפלאים לצלמים, והכירו את עצמם הכי טוב וידעו לכוון אותם מה יחמיא לתמונה ומה פחות יחמיא. איזו תאורה תראה יותר טוב, או איזה פחות. כמובן שבסופו של דבר הצלם הוא זה שמכוון את המצולמים. אך לא להתייבש להביע דעה. בעזרת קומפוזיציה מעניינת, תוכלו להעביר בתמונות את הסיפור שלכם.

 

לסיכום

בשביל ליצור תמונות מעולות, הקרבה בין הצלם למצטלמים צריך וחייב להיות קרוב. כאשר שני הצדדים מבעד לעדשה ישדרו קלילות וחיבור, כך הצילומים יראו הרבה יותר אותנטיים ויספרו את הסיפור של כל משפחה וכל אירוע. מבעד לתמונות ניתן לראות הרבה על מצב הרוח של המשתתפים ואיך הם הרגישו ביום המיוחד שהוא לגמרי שלהם, לא משנה אם מדובר בחתונה, בת מצווה, ברית או כל אירוע מצומצם אחר.

יום הולדת

אולי יעניין אותך גם