צילום לאירועים – איך תבחרו את הצלם המושלם להפקה שלכם

בחירה של צלם לאירוע שלכם היא אחת הבחירות החשובות ביותר שתעשו. גם אם האוכל יהיה מושלם, המוסיקה סוחפת, המקום מעוצב והאורחים מקסימים, מה שישאר לכם בסוף למזכרת זה התמונות.

 

אז מה אפשר לעשות כדי לוודא שהצלם שלכם הוא הצלם הכי מתאים לאירוע?

מה שכל מפיק אירועים יודע

מפיקי אירועים כבר יודעים, שאם הם רוצים לשדך את הצלם הכי מתאים לאירוע, יש כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון. אז אם אתם רוצים לבחור צלם איכותי ברמה מקצועית, כמעט כמו של מפיק אירוע, כדאי שתפעלו בהתאם לטיפים הבאים:

 

  1. הכירו את הצלם שלכם באופן אישי

עד כמה שזה יכול להיות מפתה, במיוחד בעידן האינטרנט, לבחור צלם אונליין בלי לראות אותו, פגישה עם הצלם היא חיונית, כדי להבין עד כמה הוא בראש שלכם, עד כמה הוא קשוב, מבין ועד כמה יש לו ראש גדול לגבי כל מה שהוא עושה, במיוחד כאשר מדובר על המקצוע שלו ועל הלקוחות שלו (אתם כמובן). לכן, אל תוותרו על פגישה פנים אל פנים, בה תוכלו לבחון ולהכיר את הצלם שלכם מקרוב.

 

  1. תקשורת בינאישית היא המפתח

הצלם שלכם יכול להיות סופר מקצועי, עם המון ניסיון ותיק עבודות חלומי, אבל אם אין לו תקשורת בינאישית טובה, הוא עלול פספס את הפואנטה, להתעלם מהבקשות שלכם ולהתמקד בצילום שבכלל לא רציתם. בדקו שיש לכם כימיה טובה איתו, שהוא קשוב לצרכים שלכם, שהוא שירותי ואדיב ושיש לו יכולת טובה לתקשורת עם אנשים מכל הסוגים, כמו אלה שצפויים להיות אורחים באירוע שלכם.

 

  1. גמישות

ענף האירועים הוא דינמי, מורכב, תובעני ומלא חיים. לכן, כל מי שרוצה לעבוד בתחום יודע – גמישות היא התכונה החשובה ביותר. אם הצלם שלכם יודע איך להתמודד עם תאורה בעייתית, עם אורחים שיכורים ועם תקלות בלתי צפויות – זכיתם בלוטו.

צלם אירועים, אולי יותר מכל ספק אחר באירוע, חייב להצליח להוציא את המקסימום, גם אם אין לו את התנאים המושלמים לעבודה.

 

  1. תיק עבודות

גם אם יש לצלם שלכם ראש פתוח והוא מסוגל לצלם בסגנונות שונים, אתם חייבים לבדוק אם אתם אוהבים את העבודות שלו. תיק העבודות של הצלם יכול לשקף הרבה דברים –

אתם יכולים לראות בתיק העבודות עד כמה הוא משקיע בכל תמונה, אילו פריימים הוא מחפש, עד כמה חשוב לו לתפוס את התאורה המושלמת בשביל לתפוס את הרגע בצורה הכי יפה שאפשר ועד כמה הוא מצליח ליצור תמונות מרגשות, שישארו אתכם לכל החיים.

 

לסיכום

צלם אירועים הוא אחד מדמויות המפתח בכל אירוע ולכן חשוב להקדיש מחשבה וזמן כדי לבחור אותו בצורה אופטימלית. שימו לב לפרטים הקטנים, הכירו את הצלם שלכם באופן אישי ובדקו כל מה שצריך כדי להיות בטוחים שמצאתם את האיש שלכם.

 

 

צלם מקצועי

אולי יעניין אותך גם