4  דברים שחשוב להביא לאירוע ברית

ברית מילה הוא אירוע דתי, שמחה משפחתית והליך כירורגי, כאשר כולם מתרחשים במקביל. בגלל האופי המרגש של האירוע, והעובדה שלעתים קרובות מדובר על הורים טריים ועל ילדם הראשון – בחרנו להמליץ לכם על ארבעה דברים שחשוב לא לשכוח להביא לאירוע הברית.

 

קודם כל קצת על ברית מילה

ברית מילה היא אחד הסמלים של היהדות ובעבר היו בריצות מתנהלות ברוב טקס, באירוע עם אורחים רבים, שמרכזו היה טקס הברית, על ידי מוהל. היום, האפשרויות רבות יותר וישנן צורות שונות שבהן נהוג לחגוג את המאורע: יש שבוחרים לערוך אירוע באולם וברית על ידי מוהל, יש כאלה שבוחרים בכירורג לביצוע ההליך בבית חולים ובמנותק מהאירוע על לידת הבן, יש גם כאלה שמוותרים על האירוע כולו ובוחרים לערוך ברית בפורום מצומצם או ללא אורחים כלל ולכן רשימת הדברים שחשוב להביא לברית היא משתנה וגמישה.

דברים מביאים לאירוע ברית

1. לטיפול בתינוק

גם כאשר מדובר על ברית שמתבצעת באולם שמחות על ידי מוהל וגם כאשר מדובר באירוע מצומצם בבית החולים או בבית, בשילוב כירורג – חשוב לזכור שעבור התינוק מדובר בעניין לא נעים עבור התינוק. בירור מראש לגבי ההכנות להליך ולגבי ציוד שיש לדאוג לו מראש, כדי להקל על התינוק בהליך ולאחריו. המנוסים בתחום ממליצים לא לשכוח מגבונים, לפחות 3 חיתולים להחלפה ומשחה מאלחשת, להקל על הכאב.

 

2. לשמירה על המסורת

עבור מי שבוחר בטקס דתי, חשוב לזכור לדאוג לציוד מתאים עבור המשתתפים בטקס ועבור האורחים, שאינם בהכרח מכירים ומוכנים לאירוע דתי. אם חשוב לכם שהאורחים הגברים יהיו מכוסי ראש, כדאי לדאוג לכיפות מראש וכן חשוב להביא עצמכם שתי טליתות, עבור האבא ועבור הסנדק וכן חשוב לדאוג שתהיה כרית נוחה שעליה יוכל התינוק לשכב.

 

3. זיכרונות מתוקים

גם אם בוחרים באירוע רב משתתפים ומזמינים צלם מקצועי ועמדת הדפסת מגנטים וגם אם מעדיפים לצלם בעזרת הטלפון הסלולרי את הטקס המצומצם שנערך בסלון הבית, כדאי לדאוג לשמור מזכרות מצולמות מהאירוע, גם עבור שמירת הזיכרון של ההורים וגם כדי לחלוק עם התינוק, כאשר יהיה ילד או נער, את החוויה הזו שקשורה בראשית חייו.

 

4. עבור האורחים

לא כולם מתייחסים אל ברית מילה כאל אירוע, אבל במידה שבחרתם לערוך אירוע ולהזמין אליו אורחים, חשוב לזכור לדאוג לארוחה או לכיבוד עבורם וכמובן, לדאוג למראה חגיגי של החלל – למשל בעזרת בלונים לברית או קישוטים אחרים שמותאמים לאירוע. בנוסף, חשוב לזכור לאפשר למי שמעוניין לקחת חלק בטקס או לצפות בו וגם למי שמעוניין להימנע מהשתתפות בו.

 

לסיכום

ברית מילה היא אירוע יהודי חשוב, בו מסמנים את שייכותו של הרך הנולד לדת היהודית אבל לא כולם מעוניינים שהאירוע יהיה סוג של חגיגה משמחת ומרובת אורחים אבל בכל מקרה, כל עוד תדאגו למצבו של התינוק, לתחושת האורחים, לשמירה על המסורת ולשמירה על זיכרונות מהאירוע, אין ספק שיהיה זה אירוע מופלא.

אירוע ברית

אולי יעניין אותך גם

אירועים
אירועים
3 אירועים שחובה לתכנן מא' ועד ת'

תכנון אירוע יכול להיות משימה מורכבת, במיוחד לאירועים בעלי חשיבות אישית או תרבותית משמעותית. אירועים מסוימים, מעצם טבעם, דורשים תכנון קפדני מתחילתו ועד סופו כדי

קרא עוד »