ראשון לציון, הרבה יותר במרכז ממה שחשבתם

בשנים האחרונות, עם התפתחות יוקר המחיה תל אביב כבר לא נחשבת למרכזה הבלעדי של הארץ. ככל שמחירי הדירות הולכים ועולים, ישנה התפשטות אוכלוסייה לערים הסמוכות שהופכת גם אותן למבוקשות ומרכזיות. תופעה זו, העלתה את ערכן של ערים רבות המוגדרות כיום למרכז הארץ וגרמה לפיתוח וחידוש הבניה בערים אלו, דוגמא לכך היא העיר ראשון לציון. עיר זו, עברה תנופת בניה רחבה שהפכה חלק ניכר מהעיר למחודש ומודרני. במקביל לשכונות המתחדשות, גם נוספו אתרי בילוי רבים, קניונים מרכזיים ואולמות אירועים הממוקמים בה. בנוסף, תוכלו למצוא אטרקציות ייחודיות רק לעיר זו ויעשו לכם חשק אם לא לגור בה, לבוא לבקר בה.

 

גן לאומי פלמחים 

גן זה הוא אתר נופש לכל חובב ים, בו תמצאו רצועת חוף קסומה מהיפות בארץ. בנוסף, הגן כולל גם אתר טבע המשמר בתוכו חוף טבעי, רכס כורכר המהווה בית גידול להתפתחות מינים מיוחדים של חי וצומח ואת תל יבנה– ים, שרידיה של עיר נמל קדומה יבנה– ים.

 

גן בעברית 

פארק עירוני הממוקם בקצה הצפון- מזרחי בעיר, הגן מתבסס כולו על רעיון השפה העברית. מעניין לדעת כי רעיון הקמתו נבע מכך שהשפה עצמה פותחה בעיר ראשון לציון על ידי אליעזר בן יהודה. בפארק ישנם דברים רגילים הנמצאים בכל פארק כמו מדשאות, מתקני משחק לילדים, מתקני כושר, שבילי אופניים, מזרקות וכו'. בנוסף, ישנם גם מתקנים אשר יוחדו לטובת השפה העברית. ביניהם תוכלו למצוא מזרקות משולבות אותיות בעברית, גבעת אותיות, מתקן אותיות מסתובבות, קיר קשקוש עליו לוח גיר, מבוך בו ניתן להתקדם באמצעות השלמת משפטים ואטרקציות נוספות.

 

מוזיאון יעקב אגם 

מוזיאון המוקדש כולו ליצירותיו של האומן יעקב אגם המוכר כאבי התנועה הקינטית. אומנתו מיועדת לכלל הגילאים. במוזיאון תוכלו למצוא פסלים, ציורים משני צורה, יצירות דיגיטליות ועוד.

 

סופרלנד 

הסופרלנד, הוא פארק שעשועים אשר נפתח בשנת 1991 וממוקם במערב העיר. בביקור בו תוכלו ליהנות מרכבות ההרים המיוחדות, מתקני מים, רכבל ועוד שלל מתקנים מהנים.

 

מוזיאון ראשון לציון 

מוזיאון זה הוקם בשנת 1982, עת מלאו לעיר מאה שנים, ומטרתו להציג את ההיסטוריה של ראשון לציון עוד מימיה כמושבה קטנה. הכניסה למוזיאון תהיה מכיכר המייסדים, שם נוסדה המושבה. במהלך הביקור תוכלו להכיר את סיפורה ההיסטורי של העיר המשולב בסיפור החלוצי.

 

פארק נאות שקמה 

פארק שעשועים הכולל בתוכו אטרקציות שונות לילדים עד גיל 14. בין היתר תוכלו למצוא אומגה, מגלשות, מתקני כושר, נדנדות, קארטינג חשמלי, מתנפחים ועוד.

 

מרכז מבקרים איגודן 

מרכז זה הינו מרכז חינוכי אקולוגי. במהלך הביקור יחשפו המבקרים לחיים הקיימים מתחת לפני הקרקע של גוש דן. בין היתר הלמידה מתבצעת באמצעות סרטונים, הדמית סיור בצינור תת קרקע ועוד.

 

גן שעשועים

אולי יעניין אותך גם

אירועים
אירועים
3 אירועים שחובה לתכנן מא' ועד ת'

תכנון אירוע יכול להיות משימה מורכבת, במיוחד לאירועים בעלי חשיבות אישית או תרבותית משמעותית. אירועים מסוימים, מעצם טבעם, דורשים תכנון קפדני מתחילתו ועד סופו כדי

קרא עוד »