האם צילומים והקלטות תקפים בבית המשפט

בשנים האחרונות, הטכנולוגיה המתקדמת הובילה לגל של הקלטות וסרטונים בשימוש הטלפון החכם בכל מקום ובכל סיטואציה.

כמעט כל מקרה מתועד ומצולם היום על ידי אנשים פרטיים ובאמצעות מצלמות ביטחון או האזנות.

השאלה האם כל אלו קבילים בבית משפט?

את זה נבדוק במאמר הבא.

 

האם הקלטות וסרטונים קבילים בבית משפט?

הקלטת שיחה או סרטון קבילים בבית משפט כאשר אחד מהמשתתפים בהם הוא המקליט, או שאינו שותף והקליט במקום פתוח וציבורי. אך ישנם מספר תנאים לכך: המכשיר צריך להיות תקין, ההקלטות והסרטונים חייבים להיות אמיתיים ולא ערוכים, אין לשנות אותם או להשמיט מהם אינפורמציה, ניתן לזהות את המוקלטים ושהדברים נאמרו ללא כפייה. ההקלטה יכולה להתבצע באמצעות הטלפון בעת שיחה או בעת פגישה בין המשתתפים. לפיכך, זוהי האזנת סתר שכן הצד השני אינו יודע שהוא מוקלט. האם האזנת סתר קבילה בבית משפט?

 

מה המשמעות של האזנת סתר?

לעומת הקלטה קבילה שאחד מהמשתתפים בשיחה מקליט, האזנת סתר נעשית כאשר המקליט אותה אינו שותף בשיחה. בדומה להקלטה קבילה, ההקלטה נעשית ללא הסכמת המשתתפים בשיחה. בשל עובדות אלו, האזנת סתר אינה קבילה ונחשבת לעבירה פלילית שהדין עליה 5 שנות מאסר. גם אם מגלים שנעשתה האזנת סתר ולא מדווחים על כך זוהי עבירה פלילית, ויותר מכך כאשר עושים בה שימוש. המורשים היחידים לבצע האזנות סתר הם גורמי הביטחון והמשטרה וזאת כדי למנוע עבירות הקשורות בביטחון המדינה. ההקלטה מתבצעת רק לאחר שקיבלו צו של בית משפט המאשר אותה.

 

האם בלש פרטי יכול לבצע האזנת סתר?

בלש פרטי אינו מורשה לבצע האזנת סתר ואף עלול לאבד את הרישיון שלו בנוסף לעבירה. עובדה זו סותרת את כל מה שחושבים על בלשים. על אף זאת, כאשר הבלש עוקב אחר מישהו יש לו כלים אחרים שיכולים להחליף את האזנת הסתר. הבלש משתמש במכשירים ובתוכנות המסייעות לו להשיג מידע על הנעקבים. האמצעים הללו נעשים באופן ממוחשב ובשימוש רשת האינטרנט.

 

כמה עולה בלש פרטי?

לכל בלש פרטי מחיר אחר. המחיר נתון לשינויים ונקבע לפי סוג המשימה ומורכבותה, זמן הביצוע והמקצועיות של  הבלש. כלומר, לכל חוקר פרטי מחירים שונים כיוון שהאיכות של כל אחד שונה. בלשים שהשם שלהם הולך לפניהם כמובן יגבו יותר. לא כולם יכולים לעסוק במקצוע זה. הבלש צריך להגדיל ראש, להיות אובייקטיבי ולעמוד בלחץ. מעבר לכך, הוא מחויב לשמור על דיסקרטיות ולהיות יצירתי. זהו מקצוע הדורש סבלנות רבה והתמקדות ישירה ללא הסחת הדעת. לכן, ככל שהבלש יהיה מומחה, מקצועי ומנוסה יותר, כך המחיר שלו יהיה בהתאם. גם האיכות של המעקב תהיה לעילא ולעילא ואיכות עולה כסף. אל תהססו להזמין בלש איכותי גם אם תשלמו יותר כי על איכות לא מתפשרים.

 

ציוד של בית משפט

אולי יעניין אותך גם

סרטון
כללי
איך ליצור סרטון אנימציה לעסק

סרטון אנימציה הוא בלי ספק אחד הכלים העוצמתיים ביותר בעולם השיווק המודרני. עידן האינסטגרם והטיקטוק גורם לכולנו להעדיף תוכן וויזואלי קליל, חוויתי וכזה שלא דורש

קרא עוד »
קוסם מופיע על הבמה
כללי
אמן חושים מפורסם

תמיד חלמת להיות אמן חושים מפורסם אבל לא ידעת מאיפה להתחיל? הופעת כבר כמה פעמים באירועים קטנים אבל אתה רוצה למצוא את עצמך מופיע בפני

קרא עוד »