נתפסת במצלמת מהירות? מהם השלבים מכאן

תמרור מצלמת מהירות

רקע

מצלמות המהירות הנייחות מעוררות חששות רבים וניתן לראות אותם פעמים רבות בצידי הכביש. המון נהגים מקבלים דוחות על מהירות מופרזת בשל קליטת המצלמות הללו.

בשנתיים האחרונות חל שינוי גדול בפסיקה כאשר בתיקים רבים נמצא שמצלמות אלו אינן אמינות (ממספר טעמים, למשל מכך שהן לא יכולות לקבוע איזו מכונית הייתה זו שנסעה באופן מופרז).

בעקבות שינוי המגמה הזה, יכול להיות שמשתלם, במקרים מסוימים לערער על הקביעות הללו של המכונה. אחד המקרים הבולטים הוא מקרה שבעקבות הדוחות הללו עלול להישלל רישיון (למשל קביעת אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה בשל ריבוי האשמות מסוגים שונים).

 

ענישה

ישנו טווח של ענישה ביחס לכמות החריגה – נסיעה עד עשרים וחמישה קילומטרים לשעה מעל המותר משמעה קנס של מאתיים חמישים שקלים בלבד. נסיעה של עד ארבעים קילומטרים לשעה מעל המותר (ומעל לעשרים וחמש) משמעה קנס של שבע מאות וחמשים שקלים ושמונה נקודות ואילך.

לכן, כגודל החריגה, גודל העונש, בהתאם יכול להיות משתלם הבחירה לפנות להליך משפטי. כלומר, ככל שהעונש גדול יותר, מונח יותר על הכף, לכן שינוי קביעת העונש חשוב יותר ושווה ללקוח להשקיע רבות עבור זיכוי (או הקטנת העונש).

 

מה ניתן לעשות?

שלב ראשון

בשלב הראשון, על מקבל הקנס לשאול את עצמו, האם הוא נהג במהירות מופרזת. במידה וכן, לא בטוח שכדאי לנקוט בהליכים משפטיים בשל העלויות הגבוהות שלהם (החל משעות עורך הדין, לשעות השיפוטיות). אולם, כאשר מונח על הכף דבר מה גדול (למשל שלילת רישיון), יכול להיות שהדבר משתלם.

במידה והתשובה היא שלא הייתה נהיגה במהירות מופרזת, כלומר שהדוח הוא דוח שווא, יכול להיות שבאמת המכונות טעו. גם כאן, במידה וזה המצב, יכול להיות שכדאי לפתוח בתהליך משפטי.

 

שלב שני

על מנת לבחון האם משתלם לפתוח בהליכים משפטיים, יש להמשיך לשלב השני והוא פנייה לשיחה עם עורך דין תעבורה. עורך דין המתמחה בדיני תעבורה בקיא בהליכים השונים, מכיר את לשון החוק על סעיפיו הקטנים ויודע להעריך האם תוצאות ההליך השיפוטי יכולות להיות לטובת המערער או שלא.

בהקשר זה, בעקבות השינויים שקרו בעולם המשפטי, הסיכויים לקבלתן של תביעות רבות יכול להיות גבוה יותר, אבל זה לא אומר שכל תביעה תשתלם.

במידה ויש לתובע עבר פלילי או תחבורתי (עבירות עבר, קנסות, דוחות וכיוצא באלו), יכול להיות שהשופט יכריע דווקא להגדיל את גודל הקנס ולהשית את עלויות המשפט – תוצאה רעה הרבה יותר מאשר תשלום הקנס. לכן, היוועצות בעורך דין היא משמעותית.

 

שלב שלישי

בשלב השלישי, כדאי לראות האם ישנם סיכויים גבוהים להוכיח שהיה מעבר על החוק או לא מלבד מצלמות המהירות. למשל אנשים נוספים שהיו ברכב, מצלמת רכב פנימית שמתעדת את מהירות הנסיעה, במקרה סרטון שנלקח שכולל את מד המהירות או כל כלי ראייתי אחר.

 

עורך דין בזמן עבודה

תוכן עניינים
רוצה שג'וש יתעד לך את הרגע?
מסיבה
צילום אירוע חוץ מרובה אנשים

חשבתם פעם כיצד מצלמים אירוע הפגנה מרובה אנשים מלמעלה? טקס המוני או אפילו חתונות? עושים זאת ע"י שימוש בבמות הרמה לצלמי סטילס או וידיאו המעוניינים לתת זווית מגובה יעיל ואטרקטיבי.

Read More »
מסכים
מצלמות אבטחה מומלצות לבית

לבנות בית במדינת ישראל זה לא עניין של מה בכך מבחינה כלכלית. לכן אפשר להבין מדוע כל מי שכבר בנה בית, רוצה לשמור ולהגן עליו כמה שרק אפשר. זה נשמע

Read More »
תמרור מצלמת מהירות
נתפסת במצלמת מהירות? מהם השלבים מכאן

רקע מצלמות המהירות הנייחות מעוררות חששות רבים וניתן לראות אותם פעמים רבות בצידי הכביש. המון נהגים מקבלים דוחות על מהירות מופרזת בשל קליטת המצלמות הללו. בשנתיים האחרונות חל שינוי גדול

Read More »
תמונות בבית הלבן
עיצוב הבית על ידי תמונות

מי מאיתנו לא אוהב מראה של בית מעוצב? בתקופה בה העיצוב האישי הפך למגמה ברורה בעולם העיצוב והאדריכלות, את מקומו של "המראה האוניברסלי" והסטנדרטי תפסו הטעם האישי והגוון המיוחד של

Read More »
סוגים שונים של פרחים
זוויות מחמיאות לצילום פרחים

כוחן של הרשתות החברתיות, אשר נכנסו לחיינו בעשור האחרון, צובר תאוצה מדי שנה. בין שלל התכנים אותם מעלים אנשים לרשת, בהם בעלי חיים ונקודות נוף, הפכו הפרחים לאתגר צילומי פופולרי

Read More »
בקבוק יין אדום מצולם
איך לצלם בקבוק יין לקטלוג באופן מושלם

תחום הצילום הפך בשנים האחרונות לאחד התחומים הנחשקים ביותר בארץ בפרט ובעולם בכלל. מדובר כאן על תחום יצירתי שמאפשר להגיע לאופקים שונים, וככל שהצילומים ייחודיים וספציפיים יותר – ככה הצלם

Read More »
רוצה שג'וש יתעד לך את הרגע?