מוצאים כיוון: הכל על אימון אישי

אם בעבר אנשים מיהרו ללכת לפסיכולוגים מוסמכים כאשר צצה להם בעיה כלשהי היום ישנם מגוון דרכים שונות לפתור בעיות אישיות שלנו. אימון אישי (קאוצ'ינג) היא  דרך טובה לפתור בעיות וגם דרך לשדרג את הדבר החשוב לנו ביותר: אנחנו עצמנו. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על אימון אישי.

 

המאמן האישי

אימון אישי מועבר לרוב על ידי מאמן אישי )המכונה לעיתים גם קאוצ'ר), רבים מהמאמנים עברו הכשרה מקיפה במטרה לתת להם את הכלים המתאימים לתפקיד המאמן האישי. בישראל קיים איגוד של מאמנים אישיים המכונה 'האיגוד הישראלי לקאוצ'ינג' ונכון לשנת 2016 ישנם בישראל כ-2500 מאמנים אישיים. חלקים גדולים מהמאמנים מוציאים גם תכנים לרשתות החברתיות בהם הם מסבירים על השיטה הייחודית ועל הגישה הייחודית שלהם.

אימון אישי

הרעיון הכללי

הרעיון הכללי של אימון אישי הוא לתת לכל מתאמן ומתאמן את הכלים המתאימים לו לצורך הגשמתו העצמית. האימון יכול להתמקד בשיפור של כישורים אישיים או מקצועיים או בפתרון בעיה שהמתאמן מרגיש שיש לו צורך לפתור. במקום להתמודד לבד עם הבעיה או עם הצורך בשיפור המתאמן מקבל הכוונה מהמאמן, אדם בעל ניסיון וידע שיכולים לסייע. במהלך האימון נעשה שימוש בכלים יצירתיים ומעוררי מחשבה שנועדים לאפשר לאדם להגדיר את הבעיות שלו ולמקסם את הפוטנציאל שלו. מקסום הפוטנציאל יכול לבוא לידי ביטוי בתחומים רבים: ריסון כעסים, פיתוח יצירתיות ועוד ועוד.

 

תהליך האימון

לרוב בתחילת התהליך המתאמן והמאמן קובעים את הבעיה הספציפית בה המתאמן רוצה להתמקד. לאחר מכן המאמן מנסה לגעת בנקודות העמוקות שמונעות מהמתאמן להשיג את מטרותיו. פעמים רבות אנו לא מצליחים לפתור את הבעיות שלנו בעקבות חסמים או הסתכלות שגויה על המציאות ועצם הפניית תשומת ליבנו לעניינים אלו יכולה לסייע בפתרון. תהליך האימון בניגוד לטיפול פסיכולוגי עוסק הרבה ביכולת הפרקטית להטמיע את השינויים ובתהליך מחשבתי שהמתאמן לוקח חלק מרכזי בו. לאורך התהליך נעשה שימוש בכלים פסיכולוגיים ובבחינת ההתקדמות לאורך זמן כך שהמתאמן יכול לראות את גרף השיפור שלו.

אימון אישי

תחומי האימון

היתרונות הגדולים של גישת האימון האישי הביאה לידי המצאת שיטות רבות של אימון והטמעתו בתחומם רבים. בין היתר הוטמע התחום בעסקים על מנת להכשיר את העובדים לעבוד בצוות לתקשר באופן מיטבי עם לקוחות, לנהל את הזמן באופן יעיל ועוד. תחומים נוספים בהם עוסק האימון האישי הם: טיפול בבעיות קשב וריכוז, שיפור הזוגיות, ביטחון עצמי ופיתוח יצירתיות.

 

סיכום

אימון אישי הוא תהליך שמאפשר בדרך יצירתית לפתור את הבעיות שלנו. התהליך מועבר על ידי מאמן אישי בעל ידע וניסיון תוך התמקדות בבעיה ספציפית אותה המתאמן רוצה לפתור. האימון האישי יכול לפתור מגוון רחב של בעיות במגוון רב של תחומים – ביטחון עצמי, זוגיות או ניהול עסקים.

אימון אישי

אולי יעניין אותך גם

חקר התודעה
כללי
מה זה חקר התודעה?

התודעה הנפשית של האדם היא אחד ממושאי הידע האנושי שיש לנו עליהם הכי פחות מידע. למרות ההתקדמות הרבה שהאנושות עברה במישורי ידע רבים, דווקא התודעה

קרא עוד »
מתנה לחנוכת בית
כללי
4 מתנות מרשימות לחנוכת בית

חיפוש אחר מתנה מרשימה לחנוכת בית עשוי להיות מייגע וממושך. שכן, יש היצע רחב של אפשרויות ורק חלק מהן נחשבות לשימושיות. בשורות הבאות נציג בפניכם

קרא עוד »
5 אטרקציות עם החברים במדבר
כללי
5 אטרקציות עם החברים במדבר

המדבר הוא מקום מרתק ביותר. הוא מלא בטבע יפהפה וחוויות מרתקות. במדבר תוכלו למצוא דברים מדהימים כמו גבעות, חולות וסלעים. אבל יש להם גם אתגרים,

קרא עוד »