מה היא תאורה אדריכלית?

הדבר הראשון שעולה לנו בראש כאשר אנחנו חושבים על בחירת תאורה לבית הוא כמובן הצורך בכך שהבית שלנו יהיה מואר בצורה האפקטיבית ביותר. התפיסה הזו נכונה, אולם בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות שיש לתאורה מבחינת עיצוב המרחב. כדי שגם אתם תוכלו להנות מתאורה מעוצבת, אנחנו כאן כדי לספר לכם את כל מה שחשוב לדעת. 

 

תאורה אדריכלית

המושג של תאורה אדריכלית נולד מתוך הבנה שלתאורה יכול להיות תפקיד חשוב בעיצוב המרחב. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת אנחנו יכולים לייצר מגוון רחב של סוגי תאורה שיאפשרו לנו להפוך כל מבנה ליפה יותר. את התאורה הזו אפשר לחלק לשני סוגים, תאורת חוץ ותאורת פנים.

תאורה אדריכלית

תאורת פנים

הסוג הראשון שעליו נדבר הוא תאורת פנים. אחרי שעיצבתם את החלק הפנימי של המבנה בצורה מסוימת, אתם צריכים לבחור תאורה שהולמת את סגנון העיצוב הזה. בעיצוב מודרני גופי התאורה יהיו מינימליים ככל האפשר, ואילו בעיצוב אחר נוכל גם ללכת על נברשות או גופי תאורה מפוארים יותר. לתאורה יש השפעה רבה על המרחב הפנימי, וחשוב לנצל אותה בצורה נכונה.

תאורת פנים

תאורת חוץ

הסוג השני של תאורה אדריכלית היא תאורת חוץ. באדריכלות, אחד הדברים שהכי חשובים הוא שאותם אלמנטים שמייחדים את המבנה מבחוץ יהיו גלויים לעין של כל מי שמתבונן על המבנה. לעיתים, התאורה יכולה לעזור לנו להדגיש את האלמנטים הללו. מה שחשוב להקפיד עליו זה לא רק גופי התאורה עצמם אלא גם המיקום שלהם, ההתאמה למרחב וצבע התאורה שאותו בחרתם.

 

מערכת שליטה

בבחירה של תאורה אדריכלית, בעיקר אם מדברים על תאורת חוץ, חשוב שתהיה לנו מערכת שליטה שתאפשר לנו לשנות את התאורה. שליה על צבע תאפשר לכם להאיר את הבניין בכל פעם בצבעים אחרים, וכך תוכלו למשוך תשומת לב רבה יותר מצד מי שרואים את הבניין. עבור עסקים זוהי דרך נהדרת לפרסם את העסק, על ידי כך שאתם פשוט לא נותנים לאף אחד לפספס אותו.

 

יעוץ מקצועי

כמו בכל דבר שקשור לתחום האדריכלות ועיצוב הפנים, חשוב שתהיה לכם עין שתאפשר לכם לבחור בצורה מושכלת את גופי התאורה. יחד עם זאת, גם אם אתם לא מצליחים לעשות את זה בכוחות עצמכם, תמיד ניתן לפנות לייעוץ מקצועי. אנשי המקצוע יבינו מה בדיוק הרצון שלכם, וידעו להתאים למרחב שבו אתם נמצאים תאורה שתהפוך אותו להיות הרבה יותר יפה.

 

לסיכום

תאורה אדריכלית היא תאורה שאותו אנחנו בוחרים לא רק מתוך נקודת מבט פונקציונלית אלא גם בעזרת קריטריונים אדריכליים שונים. התאורה צריכה להשתלב במרחב שבו היא נמצאת, ולהבליט אלמנטים נוספים שנמצאים בו. גם אם זה נראה לכם קצת קשה, בעזרת ייעוץ של איש מקצוע מהתחום גם אתם תוכלו לבחור את התאורה המתאימה, כזו שתהפוך את הבית שלכם ליפה יותר.

מה היא תאורה אדריכלית

אולי יעניין אותך גם

עצי חיים ביהדות
כללי
עצי חיים ביהדות

ספר התורה נחשב במסורת היהודית כפריט הקדוש ביותר לעם היהודי. מתוך כבוד ויראת קודש כלפי ספר זה, אחת ההלכות קובעת שיש לנהוג בו בצורה מכובדת

קרא עוד »
למה חשוב לקנות תחתונים איכותיים
כללי
למה חשוב לקנות תחתונים איכותיים?

כשמדובר בהלבשה תחתונה לנשים, נשים רבות עשויות להתעלם מחשיבות האיכות של התחתונים שהן בוחרות לקנות לעצמן. מסתבר שהשקעה בתחתונים איכותיים מתעלה הרבה מעבר לנוחות ואסתטיקה.

קרא עוד »