לא כל החצובות שוות: המדריך המלא לבחירת חצובה

התשוקה האמיתית שלכם בחיים, הדבר שאהבתם לעשות מאז שאתם זוכרים את עצמכם – לקחת מצלמה ולצלם. כמובן שמאז כבר הספקתם להתבגר, להבין האם צילום זה פשוט תחביב פרטי שלכם או שאתם ממש רוצים להפוך את התשוקה למקצוע.

פחות משנה לאיזו מסקנה הגעתם – הכי חשוב שאת התחום לא עזבתם לעולם. ובנוסף למצלמה ופלאש איכותיים שרכשתם לעצמכם, הבנתם שיש צורך בעוד כמה אביזרים על מנת שהתמונות שלכם יעלו רמה. בגדול, כמה רמות.

היום נדבר על חצובה – בין האקססוריז החשובים ביותר שצלם יכול להוסיף לציוד הצילום שלו. מה זה חצובה ולמה היא נועדה, מה ההבדלים בין החצובות השונות בשוק וכמה עולה לנו התענוג – שאלנו את view-center פתרונות מולטימדיה והכל בכתבה שלפניכם.

 

 מי את חברה?

על מנת לפשט את העניין, ננסה להשתמש במילים מאוד עכשוויות. חצובה היא בעצם מוט סלפי, אך בניגוד למוט סלפי הרגיל שמחזיקים ביד, חצובה עומדת על רגליות (לרוב 3), ניתנת להתאמה מבחינת הגובה שלה ונועדה לגרום לתמונות ולווידאו שאתם מצלמים להיות חדים ומדויקים, שכן היא דואגת ליציבות המצלמה שאיתה מצלמים.

 

 למה צריכים בכלל חצובה?

כאמור, אם אתם מעוניינים לעלות את רמת הצילומים שלכם בכמה שלבים – חצובה היא החברה הטובה ביותר שלכם. החצובה יכולה לעלות לגבהים שאתם כנראה לא תוכלו (או שתוכלו, אבל כבר לא תהיו יציבים בהם) והיא גם יכולה לרדת למקומות שאליהם ככל הנראה לא תצליחו להגיע.

 

 מה בודקים כאשר מגיעים לרכוש חצובה?

חצובה מקצועית למצלמה חייבת להיות עשויה מחומרים איכותיים.

אם אנחנו עוסקים במבנה עצמו של החצובה, האופציות שלנו הן הבאות – חצובת אלומיניום או חצובה העשויה מסיבי פחם. בטח שמעתם כבר את ההיי סביב חומר שנקרא סיבי פחם ואנחנו לא נחדש לכם הרבה – אך מדובר בחומר טוב ויציב לאורך הזמן ומה שחשוב לא פחות – מדובר בחומר קליל, דבר שהופך את סחיבת החצובה שלכם ממקום למקום, לסיפור פשוט.

ראש החצובה, החלק שאמור להחזיק את המצלמה, צריך להיות מותאם מבחינת החיבור ומבחינת יכולת העמידה במשקל מסוים, למצלמה אותה אתם מתכוונים לחבר אליו. חשוב לא להתפתות ולרכוש חצובה עם ראש העשוי פלסטיק, שכן הוא לא עמיד מספיק לאורך הזמן ויכול אף להישבר תחת משקל כבד מדי (במקרה ולא חישבתם את משקל הפלאש שחיברתם אל המצלמה שלכם).

לחצובות יש גם פונקציית שינוי הגובה וכדאי לבדוק כמה קל לכם להסתדר עם מנגנון שינוי הגובה שלה. ופן נשכח את ענין משקל של החצובה – היא צריכה להיות כבדה מספיק על מנת להיות יציבה והיא צריכה להיות לא כבדה מדי, על מנת שתוכלו לקחת אותה איתכם אל מקום הצילום.

 

 לסיכום

מחיר החצובה ינוע בין 700 ₪ ועד כמה אלפי שקלים.

חצובות

אולי יעניין אותך גם

רשת חברתית
כללי
4 דברים שתלמדו בסדנת טיקטוק

הטיקטוק הוכתרה בשנים האחרונות כרשת החברתית הטובה ביותר שסוחפת אחריה משתמשים רבים. עובדה זו הובילה אותנו להוציא סדרת מדריכים בנושא שתסקור בכל פעם תחום אחר

קרא עוד »
מגפי UGG
כללי
המגפיים ששיגעו את העולם

כאשר חושבים על פריטים עשויים עור כבש ומרופדים בפרווה, מדמיינים אולי עיר מושלגת או כפר אסקימואי. מה שבטוח זה, שרוב האנשים לא מדמיינים גולשים אוסטרליים

קרא עוד »