המגפיים ששיגעו את העולם

כאשר חושבים על פריטים עשויים עור כבש ומרופדים בפרווה, מדמיינים אולי עיר מושלגת או כפר אסקימואי. מה שבטוח זה, שרוב האנשים לא מדמיינים גולשים אוסטרליים ארוכי תלתלים, שיוצאים מגלישת גלים. אבל קליפורניה השמשית היא בדיוק המקום שהפך את מגפי ה-UGG לפריט הטרנדי כל כך. אז למה גולשים צריכים מגפיים ואיך זה שמגפי UGG הם אופנה שאינה חולפת?

 

ההיסטוריה של מגפיים מעור כבש

כבר אלפי שנים שבני אדם מכינים מגפיים מעור כבש בשל עמידותם ומרופדים בצמר, לטובת שמירה על החום. מגפיים כאלה שימשו, בין השאר, מטפסי הרים כדי לחמם ולהרגיע את כפות הרגליים לאחר יום של טיפוס וגם טייסים בריטיים במלחמת העולם השנייה נעלו מגפיים מעור כבש בגובה הירך. העדויות על מגפי עור כבש הגיעו מתרבויות שונות ומאזורים שונים ברחבי העולם: מסין, מטיבט ומרוסיה, בין השאר. אלה המגפיים ההיסטוריים שהובילו אל עיצוב מגפי UGG.

מגפי UGG

מי מביא מגפים לחוף הים?

גולשי גלים מקצועיים לא בודקים את תחזית מזג האוויר, גם כאשר החורף בשיאו והים קר בהתאם, גולשים יגיעו בכל זאת אל החוף ויצאו לכבוש את הגלים. כאלה הם גם הגולשים בחופי אוסטרליה אבל שם הם לא מסתפקים במגבת לייבוש וחימום ודוחקים את רגליהם הרטובות והקפואות אל מגפיים עשויות עור כבש ומרופדות בפרווה טבעית, לפי עדות הגולשים עצמם – כך מתחממים ומתייבשים במהירות שיא. גולש אוסטרלי שהיגר לקליפורניה, לקח איתו את הרעיון האוסטרלי וההצלחה האדירה הגיעה לאחר שהמגפיים הוצגו על ידי אופרה ווינפרי בתוכנית האירוח שלה.

 

האם הנוחות ניצחה את הנראות?

נעליים ומגפיים נחשבים לאביזרי אופנה כבר שנים ארוכות והאופנה, כידוע לכולנו, משתנה כל הזמן אבל מגפי UGG היו שונים לגמרי מכל מה שהיה מוכר עד אז – אלה הם מגפיים בצבע חום, חסרי צורה או מבנה ואפילו הם שלהם הם משחק על התגובה הראשונה של אשתו של מי שעיצב אותן: UGLY (מכוער) אבל עושה רושם שאמריקה ובעקבותיה שאר העולם, התאהבו בנוחות הממכרת של נעליים מרופדות צמר רך ועושה רושם שבניגוד לטרנדים חולפים, ה-UGGS כאן כדי להישאר.

מגפי UGG

העתיד של מגפי UGG

כמו שאנחנו יודעים, הצלחה עסקית מביאה איתה שינויים וכך קרה גם בחברת UGG – היום ניתן לרכוש מגפי UGG בשלל צבעים ובעיצובים שונים, ואת הנוחות הבלתי מתפשרת של המגפיים המרופדים המירו גם לעיצובים של נעליים, נעלי בית ועוד פרטי אופנה וחפצי בית שעושים שימוש בעור כבש ובצמר. מגפי UGG ממשיכים להיות הבחירה המועדפת גם על מפורסמים, מה שמשאיר את UGG בזיכרון של כולנו ובארון של רובנו.

 

לסיכום

אי אפשר לפספס את המראה הקלאסי והמוכר של מגפי UGG חומים ואם אתם לא חיים באזור שבו החורף קר במיוחד, תמיד אפשר להציץ על המוצרים האחרים של החברה.

מגפי UGG

אולי יעניין אותך גם

חקר התודעה
כללי
מה זה חקר התודעה?

התודעה הנפשית של האדם היא אחד ממושאי הידע האנושי שיש לנו עליהם הכי פחות מידע. למרות ההתקדמות הרבה שהאנושות עברה במישורי ידע רבים, דווקא התודעה

קרא עוד »
מתנה לחנוכת בית
כללי
4 מתנות מרשימות לחנוכת בית

חיפוש אחר מתנה מרשימה לחנוכת בית עשוי להיות מייגע וממושך. שכן, יש היצע רחב של אפשרויות ורק חלק מהן נחשבות לשימושיות. בשורות הבאות נציג בפניכם

קרא עוד »
5 אטרקציות עם החברים במדבר
כללי
5 אטרקציות עם החברים במדבר

המדבר הוא מקום מרתק ביותר. הוא מלא בטבע יפהפה וחוויות מרתקות. במדבר תוכלו למצוא דברים מדהימים כמו גבעות, חולות וסלעים. אבל יש להם גם אתגרים,

קרא עוד »