לומדים לאלתר – הכל על סדנאות האימפרוביזציה

יכול להיות שזו פעם ראשונה שאתם שומעים את המילה הזו – אימפרוביזציה, אבל מרגע שתכירו לעומק את מה שהאימפרוביזציה כוללת בתוכה, גם אתם תמצאו את עצמכם משתמשים בה שוב ושוב בעזרת הכלים שרכשתם בסדנת האימפרוביזציה. אז מה היא סדנת האימפרוביזציה? מה היא כוללת בתוכה? אילו כלים היא מעניקה למשתתפים בה? התשובות לכל השאלות במאמר שלפניכם.

 

מה זה בכלל אימפרוביזציה?

אימפרוביזציה – היא היכולת הבלתי אמצעית של כל אחד מאתנו, לאלתר ולהוציא לאור את היכולות שלנו מן הכוח אל הפועל. האימפרוביזציה מציעה כלים אשר מסייעים לכל אדם להרגיש בנוח בכל סיטואציה, גם כאשר היא מתרחשת באופן בלתי צפוי או מחוץ לאזור הנוחות שלו, כאשר בנוסף לכך היא גם מפתחת את יכולות הגמישות של האדם המשתמש בכלי האימפרוביזציה.

סדנאות אימפרוביזציה

ומה זה סדנת אימפרוביזציה?

סדנת אימפרוביזציה, היא סדנה אשר כוללת בתוכה תרגולים אקטיביים וסימולציות מובילות מעולם האימפרוביזציה, כאשר התרגילים מבוצעים באופן הדרגתי שמאפשר למשתתפי הסדנה להרגיש בנוח ולהיכנס לתהליך האימפרוביזציה באופן הדרגתי ובטוח. לאחר השלב הזה, יתבצע גם מופע מאולתר אשר יעלה הרבה יותר מחיוך או צחוק על פני המשתתפים בסדנה ויאפשר להם לממש את כלי האימפרוביזציה באופן מעשי בשטח.

 

לצאת מאזור הנוחות שלנו

סדנת האימפרוביזציה מלמדת את המשתתפים בה, לצאת מאזור הנוחות שלהם בצורה בהם הם מרגישים בטוחים, מוגנים אך פועלים לשינוי ולא מסתפקים במה שיש. כלי האימפרוביזציה מאפשרים גם למבוגרים – לקבל כלים איכותיים לשינוים קטנים בחיים, כאשר לאט לאט בעזרת כלי האימפרוביזציה, יוכל האדם לבצע גם שינויים מערכתיים וחיוביים בחייו.

סדנאות אימפרוביזציה

גמישות מחשבתית בעזרת האימפרוביזציה

כמה היינו רוצים 'לחשוב אחרת'? לשפר את ביצועי המוח שלנו ולאפשר לעצמנו להשתמש ביצירתיות כבדרך חיים? בעזרת הכלים שתקבלו בסדנת האימפרוביזציה, גם אתם תקבלו את כל האלמנטים שיובילו אתכם לגמישות מחשבתית, אשר מתבטאת גם במתן פתרונות יצירתיים לאתגרי החיים, וגם לשיפור כללי של החיים על ידי מחשבה שאינה תקועה או מתמקדת רק בכאן ובעכשיו.

 

האם אפשר גם ללמוד וגם לצחוק? לאימפרוביזציה פתרונים.

המפתיע ביותר באימפרוביזציה, שלמרות שהיא מעניקה כלים מעשיים ללמידה מהותית ועמוקה של המשתתפים בסדנה, היא נעשית בצורה כיפית, זורמת והרבה יותר מקלילה וסוחפת. פרצי צחוק חנוקים אינם נדירים בסדנת האימפרוביזציה, ואווירה טובה היא חלק משמעותי ובלתי נפרד מכל הסדנה, מה שהופך אותה לחוויה שלא רק תורמת לטווח הארוך ולכלים האישיים והבין אישיים של המשתתפים בה, אלא גם לעצם הרגע והחוויה של ההשתתפות בסדנה.

 

לסיכום

בסדנת האימפרוביזציה, ילמדו המשתתפים לאלתר, להתגמש והרבה יותר מכך. בעזרת הסדנה יוכלו המשתתפים להשתמש בגמישות המחשבתית שלהם ולהציע מגוון פתרונות יצירתיים שהם לא ידעו שהם קיימים בתוכם. בנוסף, הסדנה מועילה גם לטווח הקצר וגם לטווח הרחוק והיא מאפשרת חוויה מגבשת ועוצמתית, עם רגעים נעימים, חווייתיים, ואפילו משעשעים.

סדנאות אימפרוביזציה

אולי יעניין אותך גם

חקר התודעה
כללי
מה זה חקר התודעה?

התודעה הנפשית של האדם היא אחד ממושאי הידע האנושי שיש לנו עליהם הכי פחות מידע. למרות ההתקדמות הרבה שהאנושות עברה במישורי ידע רבים, דווקא התודעה

קרא עוד »
מתנה לחנוכת בית
כללי
4 מתנות מרשימות לחנוכת בית

חיפוש אחר מתנה מרשימה לחנוכת בית עשוי להיות מייגע וממושך. שכן, יש היצע רחב של אפשרויות ורק חלק מהן נחשבות לשימושיות. בשורות הבאות נציג בפניכם

קרא עוד »
5 אטרקציות עם החברים במדבר
כללי
5 אטרקציות עם החברים במדבר

המדבר הוא מקום מרתק ביותר. הוא מלא בטבע יפהפה וחוויות מרתקות. במדבר תוכלו למצוא דברים מדהימים כמו גבעות, חולות וסלעים. אבל יש להם גם אתגרים,

קרא עוד »
עבודה בגובה
כללי
 5 טיפים לבטיחות בעבודה בגובה

עבודה בגובה, נותרה היבט מאתגר של תעשיות שונות, הדורשת הקפדה על פרוטוקולי בטיחות כדי להפחית סיכונים ולהבטיח את רווחתם של העובדים. מאתרי בנייה ועד פרויקטיי

קרא עוד »