איך לצלם מעקות זכוכית בצורה הנכונה?

מעקה ראשית

צילום של מעקה זכוכית עלול להיות משימה מתעתעת, בגלל ההשתקפות של האור והקושי בתיעוד מדויק של קווי המתאר הקיימים. עם זאת, הקפדה על מספר כללי מפתח יכולה לסייע בצילום כזה גם עבור חובבנים וגם עבור בעלי מקצוע

 

מעקות זכוכית נפוצים מאוד בבתים פרטיים, בבתי מלון, במסעדות וכמעט בכל מקום שבו יש חלל מדרגות שאותו צריך לאבטח. בנוסף, מעקה מן הסוג הזה הפך בשנים האחרונות לפתרון המועדף עבור מעצבי מרפסות או אדריכלים של גינות פרטיות. היות כבר ברור שלא חייבים להסתפק בפתרון המסורתי של מעקה עץ, כי יש מגוון רחב של מעקות זכוכית מרשימים שמתכתבים עם סגנון עיצוב מודרני ומתקדם.

הבעיה היא שיש בעלי מקצוע מתחום הצילום שלא ממש מסתדרים עם המאפיינים של מעקות זכוכית. בגלל שהמעקה מבוסס על השימוש בזכוכית כחומר גלם עיקרי, ניסיון לצלם אותו עלול לנחול כישלון. עם זאת, היכרות עם הקשיים השונים יכולה לסייע בהתמודדות עם הבעיה.

 

למה קשה לצלם מעקה זכוכית?

בשביל לדעת איך לצלם מעקות זכוכית בצורה הנכונה, צריך לחזור אחורה ולהבין מה מאפיין אותם. ראשית, במעקה כזה יש מטבע הדברים השתקפות ברורה של האור. ההשתקפות של האור לא תמיד נקלטת בצורה על ידי המצלמה, מה גם שיש מקרים שבהם האור חוזר ישירות אל העדשה. כאשר האור חוזר אל העדשה ומסנוור אותה, התוצאה תהיה תמונה מטושטשת.

שנית, קשה לצלם מעקה זכוכית בגלל שקווי המתאר לא תמיד ברורים. בעוד במעקה רגיל יש הפרדה ברורה בין החלק העליון לבין המשטח המרכזי, עם מעקה זכוכית זה לא ככה. כאשר ההפרדה לא מספיק ברורה, כמעט בלתי אפשרי לצלם את המעקה בצורה מרשימה ואלגנטית.

 

כך בוחרים את טכניקת הצילום הנכונה

הפתרון הוא כמו תמיד לבחור את טכניקת הצילום הנכונה. אם רוצים לצלם את המעקה כך שלא יראו את ההשתקפות של הצלם או שלא יהיה אור מסנוור מדי, אפשר למשל לשנות את הזווית או את מידת החשיפה של הצמצם. פעולות כאלה אולי נחשבות מורכבות, אך הן מבוצעות בקלות יחסית גם על ידי חובבי צילום וכמובן גם על ידי בעלי מקצוע.

מלבד שינוי של הצמצם לצורך שליטה בכמות האור שנכנסת אל תוך העדשה, כדאי לשנות את זווית הצילום. הזווית חשובה מאוד כאשר מנסים לצלם את כל סוגי הזכוכיות, לרבות במקרים שבהם הצילום הוא של חלון, מראה וכן הלאה.

 

באיזה שעה כדאי לצלם את המעקה?

צילום נכון יכול להתבצע בשעות בין ערביים. אמנם התאורה בשעות האלה פחות חזקה מאשר בבוקר או בצהריים, אבל התוצאות בדרך כלל יהיה נעימות למראה. בכל מקרה, חשוב מאוד לבחור את השעה הנכונה אבל לעמוד מול המעקה כאשר השמש מאחורי הצלם ולא לפניו.

 

מעקה

תוכן עניינים
רוצה שג'וש יתעד לך את הרגע?
סרטון מוכן
דרכים להפקת וצילום של סרט מוצר

כאשר עסקים מכניסים לשוק מוצרים חדשים הם משקיעים מחשבה ומשאבים רבים בשיווק המוצרים. בעולם שהולך ומפתח כאשר מוצרים הופכים ליותר ויותר חכמים השיווק לא יכול להישאר מאחור וצריך להתעדכן בהתאם.

Read More »
רחבת ריקודים
צ'ק ליסט לאירוע מצומצם עם חברים

פעם לפני לא הרבה מאוד זמן היינו יכולים להיפגש באופן חופשי עם חברים, לארגן מסיבות גדולות וצפופות ופחות או יותר לעשות מה שבא לנו בלי לחשוש שאנחנו עוברים על החוק

Read More »
קלפים
כך תתרכזו ותגלו את הקסם

בין אם הקשב שלכם הוא ברמותיו המצטיינות, או שמא הריכוז שלכם ב"קנטים", עולם הקסמים יצריך ממכם קשב וריכוז מסוגים אחרים. בואו נגיד ככה, הקוסמים הטובים בעולם, לא בטוח שהיו תלמידים

Read More »
10 פוזות לצילום בנשף סיום יב

אחת התקופות המשמעותיות ביותר בחיינו היא תקופת סיום הלימודים בבית הספר. זה הזמן בו אנחנו באמת מסיימים את תקופת הילדות, ורגע לפני שאנחנו מתבגרים, מתגייסים לצבא או מתחילים ללמוד באוניברסיטה

Read More »
רוצה שג'וש יתעד לך את הרגע?