איזה שירותים ניתן לקבל מנוטריון?

מערכת המשפט היא מערכת מורכבת ומאיימת עבור אזרח מן השורה. לכן, מרבית האנשים מנסים להימנע ממנה, אך לעתים אין ברירה. מערכת המשפט כוללת בתוכה מספר ערכאות שונות ומגוון מושגים שמשאירים את מרבית האנשים מבולבלים. אחד מן המושגים הללו, שככל הנראה שמעתם בעבר אך לא ידעתם בדיוק מה משמעותו, הוא נוטריון. אז מה זה נוטריון ואילו שירותים ניתן לקבל מנוטריון?

 

מה זה בכלל נוטריון?

נוטריון הוא קודם כל עורך דין. לפיכך, על מנת להיות נוטריון, אדם צריך להשלים לימודי משפטים במוסד להשכלה גבוהה, ולאחר מכן לעבור את בחינות הלשכה, אשר ידועות ברמת הקושי שלהן. לאחר מכן, על מנת להפוך לנוטריון, עורך דין זקוק להסמכה על ידי משרד המשפטים.

חשוב להדגיש שכל נוטריון הוא עורך דין, אך לא כל עורך דין הוא נוטריון. לכן במידה ואתם מחפשים נוטריון בקריית אונו לדוגמה, שימו לב שאתם מגיעים אל נוטריון ולא אל עורך דין מן השורה שאינו נוטריון.

מה זה בכלל נוטריון

 

אז אילו שירותים ניתן לקבל מנוטריון?

כאמור, עורך דין שמעוניין להפוך לנוטריון זקוק להסמכה ממשרד המשפטים. הסמכה זאת מאפשרת לו לאשר, לאמת ולערוך סוג מסוים של מסמכים משפטיים, הדורשים אישור או עריכת נוטריון. חתימת הנוטריון מייצגת בבית המשפט אישור חוקי לא רק לזהות החותם, אלא גם לעובדה שהוא חתם על המסמך מתוך בחירה ורצון חופשי ולא נכפה עליו לחתום. מסמכים באישור נוטריון עשויים לשמש כראיות בבית משפט, גם בישראל אך גם במדינות אחרות.

 

מה מותר לנוטריון לעשות?

בשנת 1976, הוסדרו תפקידיו וסמכויותיו של הנוטריון בישראל על ידי חוק הנוטריונים. בסעיף 7 של חוק הנוטריונים ניתן למצוא את רשימת סמכויות הנוטריון, אשר כוללת, בין היתר, את היכולת לאמת חתימה על מסמך, לאשר העתק של מסמך כנכון, לאשר תרגום של מסמך כנכון, לאשר שאדם מסוים חי ולאמת הסכם ממון בין בני זוג, אשר כמובן נחתם לפני הנישואין. כמובן שישנן סמכויות נוספות עליהן ניתן לקרוא בהרחבה בחוק הנוטריונים.

 

אז איך בוחרים נוטריון?

קודם כל, לפני שניגשים לבחירת נוטריון, שימו לב שאתם אכן זקוקים לנוטריון ולא לעורך דין מסוג אחר. כאמור, כל נוטריון הוא עורך דין אך לא כל עורך דין הוא נוטריון. במידה ווידאתם שאתם זקוקים לנוטריון, בקשו המלצות מחברים או מכרים שאולי נעזרו בשירותיו של נוטריון בעבר.

כמו כן, אל תשכחו לבצע חיפוש מהיר של שם הנוטריון במנועי החיפוש האינטרנטיים, זאת על מנת לוודא שהוא אכן נוטריון מוסמך. בעת החיפוש באינטרנט, חפשו המלצות וביקורות על שירותיו של הנוטריון, על מנת לוודא שאתם בוחרים בנוטריון הנכון עבורכם.

 

סיכום

נוטריון מציע שירותים רבים העוסקים באישור מסמכים, אישור זהות החתומים על מסמכים, אישור הסכמי ממון ושירותים נוספים בתחום זה.

אז איך בוחרים נוטריון

אולי יעניין אותך גם

עצי חיים ביהדות
כללי
עצי חיים ביהדות

ספר התורה נחשב במסורת היהודית כפריט הקדוש ביותר לעם היהודי. מתוך כבוד ויראת קודש כלפי ספר זה, אחת ההלכות קובעת שיש לנהוג בו בצורה מכובדת

קרא עוד »
למה חשוב לקנות תחתונים איכותיים
כללי
למה חשוב לקנות תחתונים איכותיים?

כשמדובר בהלבשה תחתונה לנשים, נשים רבות עשויות להתעלם מחשיבות האיכות של התחתונים שהן בוחרות לקנות לעצמן. מסתבר שהשקעה בתחתונים איכותיים מתעלה הרבה מעבר לנוחות ואסתטיקה.

קרא עוד »
רשת חברתית
כללי
4 דברים שתלמדו בסדנת טיקטוק

הטיקטוק הוכתרה בשנים האחרונות כרשת החברתית הטובה ביותר שסוחפת אחריה משתמשים רבים. עובדה זו הובילה אותנו להוציא סדרת מדריכים בנושא שתסקור בכל פעם תחום אחר

קרא עוד »